Slider

Wydarzenia

 • Aladyn

  Aladyn

  16 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce miały okazję poznać bohatera książki pt.: „Aladyn”. W
  Read More
 • Polskie smaki

  Polskie smaki

  15 listopada 2018 r. klasa VIII z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce przygotowała dla całej szkoły poczęstunek "POLSKIE SMAKI". Inicjatywa ta została podjęta w ramach patriotycznych
  Read More
 • Bohater On

  Bohater On

  „Ty, który, gdy było trzeba stanąłeś do walki o honor własny i wolną Warszawę – chylę przed Tobą czoło…” – to fragment treści jednej z kartek pocztowych skierowanych do wybranego spośród żyjących
  Read More
 • Dzień dla Niepodległej

  Dzień dla Niepodległej

  9 listopada 2018 r. odbyły się w Szkołach im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to nasz „Dzień dla Niepodległej”. Już na pierwszej
  Read More
 • Bieg dla Niepodległej i Tablice Pamięci

  Bieg dla Niepodległej i Tablice Pamięci

  Przez cały rok 2018 w naszych szkołach odbywały się różne inicjatywy historyczne i patriotyczne, które miały na celu uświadomienie młodzieży i dzieciom jak ważna jest wolność, którą w naszym kraju
  Read More
 • Spotkanie z kulturą wysoką

  Spotkanie z kulturą wysoką

  5 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną z Bielska-Białej, która zaprezentowała spektakl pt. Dziady cz. II. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej, gimnazjaliści oraz licealiści mieli okazję zobaczyć
  Read More
 • Żołnierska misja

  Żołnierska misja

  31 października 2018 r. klasy III i IV Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce zapoznawały sie z zawodem żołnierza. Dzięki życzliwości jednego z rodziców dzieci miały okazję
  Read More
 • Strażacy edukują najmłodszych

  Strażacy edukują najmłodszych

  29 października 2018 r. gościliśmy w szkole w Mariówce Ochotniczą Straż Pożarną w Przysusze. Był to dla naszych uczniów i przedszkolaków dzień pełny wrażeń. Spotkanie z prawdziwym strażakiem okazało się
  Read More
 • Lublin wita

  Lublin wita

  18 października 2018 r. uczniowie ze szkół w Mariówce uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. Program wycieczki był zróżnicowany i dostosowany do wieku i potrzeb naszych uczniów. Grupa uczniów z
  Read More
 • Dzień Głośnego Czytania w Katolickiej Szkole Podstawowej

  Dzień Głośnego Czytania w Katolickiej Szkole Podstawowej

  15 października zorganizowany został dla uczniów klas 0-3 Dzień Głośnego Czytania. Obchody rozpoczęły się spotkaniem z niezwykłymi baśniopisarzami. Byli to uczniowie trzeciej klasy Prywatnego Gimnazjum w Mariówce. Czytali młodszym kolegom
  Read More
 • Senat i Rektor SGH zaprosili gimnazjalistów z Mariówki

  Senat i Rektor SGH zaprosili gimnazjalistów z Mariówki

  3 października 2018 roku na zaproszenie Rektora i Senatu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie grupa projektowa z geografii w składzie: Julia Kmita, Estera Mocarska, Zuzanna Przanowska i Julia Stachecka wraz
  Read More
 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  12 października 2018 r. obchodziliśmy w szkołach w Mariówce Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji wszystkich pracowników oświaty. Podczas homilii ks. Maciej – prefekt szkół w Mariówce -ukazał
  Read More

Dzień dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. odbyły się w Szkołach im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to nasz „Dzień dla Niepodległej”. 

Już na pierwszej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się w auli szkolnej, aby uroczyście rozpocząć szkolne obchody. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przypięli patriotyczne kotyliony, przygotowane wcześniej przez dzieci podczas zajęć świetlicowych. Następnie rozpoczęliśmy szkolny konkurs QR Kod, którego celem było przypomnienie wszystkim jak pięknie jest być Polakiem. Potem klasy 0-3 utworzyły „ruchomą flagę Polski”. Po zrobieniu fotografii dzieci wykonywały w swoich salach patriotyczne prace plastyczne.

Pięknie pracowali również uczniowie III klasy gimnazjum, którzy przeprowadzili w całej szkole akcję: „Lokalna pocztówka patriotyczna na 100 - lecie niepodległości”. Kartki pocztowe zostały przygotowane na tę okazję już w ubiegłym roku szkolnym w ramach konkursu dla uczniów i absolwentów naszych szkół. Uczniowie wszystkich klas wysłali prawie 100 kartek do swoich rodzin, przyjaciół czy szkół noszących imię św. Królowej Jadwigi w całej Polsce chcąc w ten sposób podzielić się radością z życia w wolnej Polsce. Ważnym akcentem naszych obchodów stulecia niepodległości było złożenie kwiatów przy pomniku poległych i pomordowanych we wrześniu 1939r. żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty. Pomnik ten znajduje się przy kościele parafialnym w Smogorzowie. W delegacji reprezentującej Wspólnotę Szkolną wzięli udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły mariowskie.

O 11.05 spotkaliśmy się w auli szkolnej, gdzie po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły, dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Polski Hymn Narodowy w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Rekord dla Niepodległej”. Po odśpiewaniu Hymnu uczniowie klasy IV zaprezentowali program wokalno – patriotyczny pt.: „Współczesne formy patriotyzmu”. Następnie uczniowie klas VI i VII, w formie quizów interaktywnych, przypomnieli nam wszystkim najważniejsze daty historycznych wydarzeń, dzięki którym dziś cieszymy się niepodległością. Oczywiście nie brakło słodkich upominków dla zwycięzców wszystkich podejmowanych inicjatyw patriotycznych. Całą uroczystość zakończyliśmy radosną niespodzianką. Uczniowie klasy IV obsypali wszystkich kolorowymi balonami, ci natomiast, którzy złapali czerwony lub biały balon otrzymali słodki upominek.

To nie koniec patriotycznych zmagań. Przed nami jeszcze kilka patriotycznych inicjatyw, przygotowanych przez uczniów liceum i inne klasy, które będą nas ubogacać i przedłużać radość ze świętowania wielkiego Jubileuszu naszej Ojczyzny prezentując swój pomysł na niepodległość.