Slider

Bohater.On

Szkoły w Mariówce uczestniczyły w tym roku szkolnym w szlachetnej inicjatywie Fundacji Sensoria z Wrocławia pod hasłem „BohaterOn. Włącz historię” wysyłając kartki i listy z pozdrowieniami, życzeniami, a nade wszystko z wyrazami wdzięczności wyrażanej żyjącym dotąd powstańcom warszawskim.

Uczniowie klasy II i III Prywatnego Gimnazjum i klasy VII Katolickiej Szkoły Podstawowej napisali łącznie 43 kartki i 5 listów, rozesłanych następnie konkretnym Bohaterom powstania.

I spotkała nas podobnie jak w ubiegłym roku nieoczekiwana radość, gdyż jeden z powstańców 92-letni Władysław Rosiński – żołnierz AK Zgrupowania Chrobry II, ps. „Zapałka” odpisał na list naszej gimnazjalistki Weroniki Sarwy z klasy II.

W liście podziękował za obdarzenie go szacunkiem i uznaniem. Jak napisał – „tak nas wychowała przedwojenna Polska, szkoła, rodzice i Kościół”. To piękne przesłanie, które warto zapamiętać. Życzył następnie Weronice i wszystkim tym, którzy pielęgnują pamięć dobrego zdrowia i spokoju oraz wytrwałości w pracy dla dobra Ojczyzny, która jest dla nas wszystkich wspólnym domem.

Dziękujemy bardzo panie Władysławie i wszyscy, którzy poświęciliście swoją młodość i zdrowie w obronie Ojczyzny. Pamiętamy o Was i będziemy wierni tej, którą tak ukochaliście.

Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul