Slider

Konkurs Patria Nostra

Podobnie jak w ubiegłym roku, zespół uczniów z klasy II i III Gimnazjum w Mariówce w składzie: Jakub Wójcik, Natalia Pawlik i Adam Reguła pod kierunkiem p. M. Wawrzyńczak-Pawul wziął udział w Konkursie Historycznym Patria Nostra.

W tym roku Mazowsze reprezentowały 82 szkoły oraz kilkanaście szkół polonijnych z Ukrainy, Litwy, Białorusi , a nawet z Kazachstanu. Uroczysta gala finałowa odbyła się 20 lutego 2018r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie z udziałem wielu znamienitych gości, m.in. aktora Jerzego Zelnika, pani kurator Aurelii Michałowskiej, europosłów, senatorów, samorządowców i dobroczyńców.

Jak czytamy w podziękowaniu Mazowieckiego Kuratora Oświaty za udział naszych uczniów w konkursie, miał on na celu propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej i budowę społeczeństwa obywatelskiego. To zestaw celów, które są niezmiernie ważne w wychowaniu młodych Polaków. Dlatego cieszymy się bardzo z udziału gimnazjalistów z Mariówki, bo udział w tak prestiżowym konkursie to nowe doświadczenie, możliwość rozwoju oraz szlifowania postaw patriotycznych.