Zachęta dla naszych Absolwentów

Drogi Absolwencie,

Jeżeli jesteś zainteresowany, aby zdjęcia z okresu Twojej nauki w PLO w Mariówce, na których Ty jesteś, znalazły się w publikacji (w formie tradycyjnej -książka i elektronicznej) z racji zjazdu absolwentów i 25 -lecia istnienia szkoły w Mariówce napisz Twoją odpowiedź na poniżej załączone oświadczenie.

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU

Oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację mojego wizerunku  w publikacji w formie tradycyjnej (książka) i elektronicznej związanych opracowaniem książkowym z racji zjazdu absolwentów i 25-lecia istnienia szkół w Mariówce dokumentującej ich dorobek, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawie pokrewnym (Dz. U. z 2006r. nr 90 poz. 631 z późn. zm.)

 

Odpowiedź w formie w/w oświadczenia wklejonego w treść maila z podpisem (Imię i Nazwisko) prosimy odsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Liceum

Zapraszamy wszystkich Absolwentów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce 28 października 2017 r. (sobota) na godz. 11.00 do auli szkolnej.

Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Henryka Tomasika – ordynariusza diecezji radomskiej.

Program i szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

Zgłoszenia proszę kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do sekretariatu szkoły pod numer (48) 675 38 18 wew. 254 (z podaniem roku ukończenia szkoły i nazwiska rodowego).

Serdecznie zapraszamy! Dyrekcja i Wspólnota Szkolna z Mariówki

Zachęcamy także do wyrażenia zgody na publikację zdjęć z czasów szkolnych w przygotowywanej z tej okazji publikacji.

Żołnierze wyklęci

W dniu 9. marca br. Odbyły się eliminacje szkolne konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” w których wzięły udział nasze licealistki. Organizatorem konkursu jest Marszałek Senatu RP – Stanisław Karczewski.

Monika Grzejszczyk z klasy pierwszej Liceum w Mariówce przygotowała pracę o Józefie Franczaku ps. „Lalek”. Żołnierz ten trwał w podziemiu przez 18 lat(!) po zakończeniu II wojny światowej. Zdradzony, został osaczony i zabity 21. października 1963 roku i jest nazywany ostatnim, poległym żołnierzem niezłomnym.

Sylwia Augustyniak z klasy drugiej mariowskiego liceum poświęciła pracę Pawłowi Jasienicy (właściwie Leonowi Lechowi Beynarowi), który był żołnierzem Armii Krajowej i adiutantem jednego z najsłynniejszych „Żołnierzy Wyklętych” – Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”. W latach późniejszych L.L. Beynar był znanym pisarzem historycznym (pseudonim literacki – Paweł Jasienica), represjonowanym przez komunistyczne władze Polski.

Jury w składzie: p. Weronika Piwarska (z biura Marszałka Senatu), dyr. Agata Wyrodek oraz p. Małgorzata Wawrzyńczak Pawul i p. Maria Wyrębiak –opiekunki uczennic biorących udział w konkursie – przyznało najwyższą punktację prezentacjom Moniki i Sylwiii.

Pani Weronika Piwarska wyraziła wielkie uznanie odnośnie poziomu zaprezentowanych prac. Monika i Sylwia przygotowują się do eliminacji finałowych konkursu, które odbędą się 27. marca w Kozienicach. Życzymy im powodzenia!

Dzień Języków Obcych

21 marca 2017 r. witaliśmy wiosnę w różnych językach. Tego dnia bowiem w szkołach w Mariówce odbył się "Dzień Języków Obcych" dla uczniów gimnazjum i liceum.

Młodzież wykonała cztery przedstawienia. Trzy przedstawienia zostały zaprezentowane w języku angielskim i jedno w języku niemieckim . Były to znane nam wszystkim baśnie, takie jak: „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Trzy Małe Świnki” oraz „Królewna Śnieżka”. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i ogromnym poczuciem humoru w realizacji baśni

Pomiędzy poszczególnymi przedstawieniami mogliśmy zgłębiać wiedzę ogólną o różnych państwach. Młodzież wykonała cztery quizy językowe, pogłębiające wiedzę kulturalno – geograficzną o Luksemburgu, Niemczech, USA oraz Irlandii. Zabawę zakończyła przepyszna i różnorodna w formie degustacja potraw.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider
 

Konkursy historyczne

Tuż po feriach zimowych uczniowie zainteresowani historią i wiedzą o społeczeństwie z Prywatnego Liceum i Gimnazjum w Mariówce mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i talentami ze swoimi rówieśnikami z innych szkół. Trwają bowiem różne konkursy o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

W szkolnym etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska… Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy” wzięło udział 9 uczniów.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 4 uczniów:

- z liceum - Monika Grzejszczyk z kl. I, która przygotowała piękną pracę albumową poświęconą błogosławionemu ojcu Honoratowi Koźmińskiemu, założycielowi kilkunastu bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, w tym Sióstr Służek prowadzących nasze szkoły;

- z gimnazjum - Kacper Zygartowicz z kl. I, który wykonał bogatą w treść i atrakcyjną wizualnie prezentację multimedialną „Święty Albert Chmielowski” poświęconą życiu i dziełom tego niezwykłego artysty i zakonnika żyjącego w na przeł. XIX i XX wieku;

- Weronika Sarwa i Iza Wiśniewska z kl. I, które w kategorii praca plastyczna wykonały staranne i efektowne portrety w formacie A3 – Weronika błogosławionego ojca Honorata Koźmińskiego pastelami, a Iza ołówkiem Oskara Kolberga, urodzonego w Przysusze XIX – wiecznego, nieocenionego badacza i etnografa polskiej kultury ludowej.

Czekamy teraz na wyniki prac jury konkursowego.

W V edycji Konkursu historyczno – marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego” w I etapie godnie reprezentował nasze liceum Hubert Ziemski z kl. I, któremu w teście konkursowym pisanym w grupie 88 uczestników, w Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, niewiele zabrakło do awansu do kolejnego etapu.

Natomiast rewelacyjny wynik I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” osiągnęła Sylwia Augustyniak z kl. II liceum, która do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się z najwyższym wynikiem punktowym w Radomskiej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Warto dodać, że w etapie szkolnym wzięło udział 4500 uczniów z całej Polski, a w etapie wojewódzkim będzie uczestniczyło 273 osób. Sylwia przygotowuje się teraz do II etapu, o wynikach dowiemy się po 27 marca 2017r. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i dziękujemy za zapał i chęć dzielenia się swoją wiedzą i talentami.

 

Arrow
Arrow
Slider