Odliczamy dni do Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów

Coraz bliżej wyczekiwany dzień 28 października, kiedy to do Mariówki zawitają absolwenci naszego Liceum. Tu można pobrać szczegółowy program spotkania. Tymczasem informujemy, że niewielu było chętnych, by drugą część zjazdu przeżyć w formie balu. W związku z tym całość radosnego spotkania odbędzie się w murach naszych szkół.

Serdecznie zapraszamy, wciąż można zgłaszać swój udział w zjeździe. Czekamy na was :)

Na zachętę publikujemy ostatnio zrobione zdjęcia większości aktualnego Grona Pedagogicznego.

 

Święto Szkoły

 

Szkoły w Mariówce 8 czerwca 2017 r. obchodziły uroczyście swoje Święto - czciły św. Królową Jadwigę, swoją Patronkę. Ten dzień był dla wszystkich uczestników bardzo wyjątkowy.

Rozpoczęliśmy nasze świętowanie uroczystą Mszą Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów szkół w Mariówce. Pod koniec Eucharystii Pani Dyrektor Agata Wyrodek wręczyła najważniejsze nagrody w szkole: Perełki św. Królowej Jadwigi. Tę prestiżową nagrodę otrzymują uczniowie, którzy potrafią naśladować ideały Św. Królowej Jadwigi, czyli łączyć zdobywanie wiedzy z troską o bliźnich, pomocą im i zaangażowaniem w grupach religijnych. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, dlatego otrzymanie Perełki Królowej Jadwigi jest wielkim wyróżnieniem.

Część oficjalną świętowania zakończyliśmy procesją do Krzyża Młodych ustawionego przed szkołą oraz do figury św. Królowej Jadwigi. Następnie udaliśmy się do auli szklonej, gdzie uczestniczyliśmy w koncercie rapowym w wykonaniu trzech młodych ludzi, którzy ubogacili nas swoim świadectwem wiary i odwagą mówienia o Bogu.

Po koncercie szkolne koło teatralne zaprosiło nas na przedstawienie pt. „O służącej, która pokochała kupca”. Aktorzy w bardzo profesjonalnej grze przekazali nam w sposób lekki i bardzo wymowny, że poświęcenie dla innych jest trudne, ale konieczne, a po pokonaniu wielu trudności przychodzi nagroda. Najważniejsze, żeby nie myśleć tylko o sobie, ale dbać również o dobro innych.

Trzecią część tego uroczystego dnia stanowiły rozgrywki w piłkę siatkową. Drużyny szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum oraz grona pedagogicznego przy silnym wsparciu kibiców stanęły do walki o puchar. Najlepsi okazali się gimnazjaliści. Drugie miejsce zdobyli licealiści, a trzecie miejsce przypadło uczniom ze szkoły podstawowej. Nauczyciele niestety nie znaleźli się na podium. Turniej piłki siatkowej okazał był wspaniałą okazją do integracji całej wspólnoty szkolnej.

Agata Paluch

Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Liceum

Zapraszamy wszystkich Absolwentów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce 28 października 2017 r. (sobota) na godz. 11.00 do auli szkolnej.

Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Henryka Tomasika – ordynariusza diecezji radomskiej.

Wiele osób zadeklarowało udział w Jubileuszowym Zjeździe Absolwentów, ale niewiele wyraziło chęć uczestnictwa w późniejszym Balu Absolwentów. W związku z tym z programu zjazdu został wykreślony Bal.

Program spotkania do pobrania lub odczytu.

Zgłoszenia proszę kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do sekretariatu szkoły pod numer (48) 675 38 18 wew. 254 (z podaniem roku ukończenia szkoły i nazwiska rodowego).

Serdecznie zapraszamy! Dyrekcja i Wspólnota Szkolna z Mariówki

 

Zachęta dla naszych Absolwentów

Drogi Absolwencie,

Jeżeli jesteś zainteresowany, aby zdjęcia z okresu Twojej nauki w PLO w Mariówce, na których Ty jesteś, znalazły się w publikacji (w formie tradycyjnej -książka i elektronicznej) z racji zjazdu absolwentów i 25 -lecia istnienia szkoły w Mariówce napisz Twoją odpowiedź na poniżej załączone oświadczenie.

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU

Oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację mojego wizerunku  w publikacji w formie tradycyjnej (książka) i elektronicznej związanych opracowaniem książkowym z racji zjazdu absolwentów i 25-lecia istnienia szkół w Mariówce dokumentującej ich dorobek, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawie pokrewnym (Dz. U. z 2006r. nr 90 poz. 631 z późn. zm.)

 

Odpowiedź w formie w/w oświadczenia wklejonego w treść maila z podpisem (Imię i Nazwisko) prosimy odsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień Języków Obcych

21 marca 2017 r. witaliśmy wiosnę w różnych językach. Tego dnia bowiem w szkołach w Mariówce odbył się "Dzień Języków Obcych" dla uczniów gimnazjum i liceum.

Młodzież wykonała cztery przedstawienia. Trzy przedstawienia zostały zaprezentowane w języku angielskim i jedno w języku niemieckim . Były to znane nam wszystkim baśnie, takie jak: „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Trzy Małe Świnki” oraz „Królewna Śnieżka”. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i ogromnym poczuciem humoru w realizacji baśni

Pomiędzy poszczególnymi przedstawieniami mogliśmy zgłębiać wiedzę ogólną o różnych państwach. Młodzież wykonała cztery quizy językowe, pogłębiające wiedzę kulturalno – geograficzną o Luksemburgu, Niemczech, USA oraz Irlandii. Zabawę zakończyła przepyszna i różnorodna w formie degustacja potraw.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider