Lublin wita

18 października 2018 r. uczniowie ze szkół w Mariówce uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. Program wycieczki był zróżnicowany i dostosowany do wieku i potrzeb naszych uczniów.

Grupa uczniów z liceum, gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej zwiedziała Muzeum Państwowe na Majdanku.

W tym samym czasie dzieci z klas od IV do VII mogły rozwijać swoje sprawności fizyczne, podczas wizyty w Parku Trampolin „Strefa wysokich lotów” realizując w ten sposób cel edukacyjny: upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Następnie wszyscy udali się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie jak prawdziwi studenci, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, przygotowanych specjalnie dla naszej grupy przez pracowników naukowych KUL. Młodzież ze starszej grupy uczyła się wraz z Panią psycholog efektywnie zdawać egzaminy oraz pisać sprawdziany. Natomiast młodsza grupa uczniów rozwiązywała trudne, ale bardzo ciekawe zagadki naukowe pod opieką Pani doktor filozofii. W dalszej części wycieczki uczniowie zwiedzili Zamek Lubelski. Bardzo ważną częścią zwiedzania była Kaplica Świętej Trójcy, która jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce. Nasza wizyta w Kaplicy Zamkowej zbiegła się z obchodzonym w tym roku jubileuszem 600-lecia powstania wyjątkowych fresków pokrywających jej wnętrze. Ostatnim punktem pobytu było wejście na basztę na dziedzińcu zamkowym po 112 stopniach liczonych skrupulatnie przez młodszych uczestników wycieczki, z której rozpościerał się piękny widok na skąpany w ciepłym jesiennym słońcu Lublin.