Konkursy historyczne

Tuż po feriach zimowych uczniowie zainteresowani historią i wiedzą o społeczeństwie z Prywatnego Liceum i Gimnazjum w Mariówce mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i talentami ze swoimi rówieśnikami z innych szkół. Trwają bowiem różne konkursy o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

W szkolnym etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska… Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy” wzięło udział 9 uczniów.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 4 uczniów:

- z liceum - Monika Grzejszczyk z kl. I, która przygotowała piękną pracę albumową poświęconą błogosławionemu ojcu Honoratowi Koźmińskiemu, założycielowi kilkunastu bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, w tym Sióstr Służek prowadzących nasze szkoły;

- z gimnazjum - Kacper Zygartowicz z kl. I, który wykonał bogatą w treść i atrakcyjną wizualnie prezentację multimedialną „Święty Albert Chmielowski” poświęconą życiu i dziełom tego niezwykłego artysty i zakonnika żyjącego w na przeł. XIX i XX wieku;

- Weronika Sarwa i Iza Wiśniewska z kl. I, które w kategorii praca plastyczna wykonały staranne i efektowne portrety w formacie A3 – Weronika błogosławionego ojca Honorata Koźmińskiego pastelami, a Iza ołówkiem Oskara Kolberga, urodzonego w Przysusze XIX – wiecznego, nieocenionego badacza i etnografa polskiej kultury ludowej.

Czekamy teraz na wyniki prac jury konkursowego.

W V edycji Konkursu historyczno – marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego” w I etapie godnie reprezentował nasze liceum Hubert Ziemski z kl. I, któremu w teście konkursowym pisanym w grupie 88 uczestników, w Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, niewiele zabrakło do awansu do kolejnego etapu.

Natomiast rewelacyjny wynik I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” osiągnęła Sylwia Augustyniak z kl. II liceum, która do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się z najwyższym wynikiem punktowym w Radomskiej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Warto dodać, że w etapie szkolnym wzięło udział 4500 uczniów z całej Polski, a w etapie wojewódzkim będzie uczestniczyło 273 osób. Sylwia przygotowuje się teraz do II etapu, o wynikach dowiemy się po 27 marca 2017r. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i dziękujemy za zapał i chęć dzielenia się swoją wiedzą i talentami.

 

Arrow
Arrow
Slider