Święto Szkoły

 

Szkoły w Mariówce 8 czerwca 2017 r. obchodziły uroczyście swoje Święto - czciły św. Królową Jadwigę, swoją Patronkę. Ten dzień był dla wszystkich uczestników bardzo wyjątkowy.

Rozpoczęliśmy nasze świętowanie uroczystą Mszą Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów szkół w Mariówce. Pod koniec Eucharystii Pani Dyrektor Agata Wyrodek wręczyła najważniejsze nagrody w szkole: Perełki św. Królowej Jadwigi. Tę prestiżową nagrodę otrzymują uczniowie, którzy potrafią naśladować ideały Św. Królowej Jadwigi, czyli łączyć zdobywanie wiedzy z troską o bliźnich, pomocą im i zaangażowaniem w grupach religijnych. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, dlatego otrzymanie Perełki Królowej Jadwigi jest wielkim wyróżnieniem.

Część oficjalną świętowania zakończyliśmy procesją do Krzyża Młodych ustawionego przed szkołą oraz do figury św. Królowej Jadwigi. Następnie udaliśmy się do auli szklonej, gdzie uczestniczyliśmy w koncercie rapowym w wykonaniu trzech młodych ludzi, którzy ubogacili nas swoim świadectwem wiary i odwagą mówienia o Bogu.

Po koncercie szkolne koło teatralne zaprosiło nas na przedstawienie pt. „O służącej, która pokochała kupca”. Aktorzy w bardzo profesjonalnej grze przekazali nam w sposób lekki i bardzo wymowny, że poświęcenie dla innych jest trudne, ale konieczne, a po pokonaniu wielu trudności przychodzi nagroda. Najważniejsze, żeby nie myśleć tylko o sobie, ale dbać również o dobro innych.

Trzecią część tego uroczystego dnia stanowiły rozgrywki w piłkę siatkową. Drużyny szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum oraz grona pedagogicznego przy silnym wsparciu kibiców stanęły do walki o puchar. Najlepsi okazali się gimnazjaliści. Drugie miejsce zdobyli licealiści, a trzecie miejsce przypadło uczniom ze szkoły podstawowej. Nauczyciele niestety nie znaleźli się na podium. Turniej piłki siatkowej okazał był wspaniałą okazją do integracji całej wspólnoty szkolnej.

Agata Paluch