Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 1. Szkolny Turniej o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”

3 października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wzięli udział w kolejnej edycji szkolnego Turnieju o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. I miejsce i TYTUŁ MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA zdobyła Izabela Ławrynowicz z klasy VIII, II miejsce zajął Adrian Furman z klasy VII, a III – Julia Paras z klasy V.

A oto wszyscy finaliści konkursu:

 1. Liliana Narewska, kl. IV
 2. Julia Paras, kl. V
 3. Dominik Wojtunik, kl. VI
 4. Adrian Furman, kl. VII
 5. Izabela Ławrynowicz, kl. VIII

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 1. Konkurs Językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków.

26 i 27 września 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej Konkurs Językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadaniem uczestników było zeskanowanie kodów QR, które zawierały ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Ćwiczenia były bardzo różnorodne i dotyczyły wiedzy ogólnej. W pierwszej części konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie. Do finału zakwalifikowało się 5 wytrwałych uczniów. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 1. Turniej o Tytuł Mistrza Dobrych Manier.

11 października 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej międzyklasowy Turniej o Tytuł Mistrza Dobrych Manier. W turnieju uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Aby zdobyć tytuł Mistrza Dobrych Manier każda klasa musiała odpowiedzieć na 34 pytania dotyczące zasad dobrego zachowania. Pytania poruszały takie tematy jak właściwe zachowanie w szkole, w restauracji, w muzeum, noszenie odpowiedniego stroju do okazji, używanie kulturalnego słownictwa. Tytuł Mistrza Dobrych Manier zdobyła klasa VIII. Przyznano dwa drugie miejsca dla klas VII i VI. Gratulujemy zwycięzcom.  

 

 1. Konkurs plastyczny „Co podoba Ci się w szkole?” „Co lubisz w szkole?”.

9 października 2019 r. odbył się podczas zajęć świetlicowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im św. Królowej Jadwigi w Mariówce 12 uczniów przystąpiło bardzo chętnie do konkursu plastycznego. Prace były różnorodne. Dzieci rysowały zajęcia matematyki, biologii, wychowania fizycznego.

 

 1. Konkurs „ Las blisko nas”

20 grudnia 2019 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce odbyło się wręczanie nagród dla laureatów i uczestników konkursu pt.: „ Las blisko nas” organizowanego przez Nadleśnictwo w Przysusze. II miejsce wygrały w osobnych kategoriach wiekowych Lena Kapusta z klasy I oraz Emilia Narewska z klasy IV. Wyróżnienia zdobyły: Martyna Kowalska z klasy VII i Liliana Narewska z klasy IV. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali medale i dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

 

 1. Konkurs na ozdobę świąteczną z logo SKO.

W grudniu 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce konkurs na ozdobę świąteczną z logo SKO. Chętne dzieci wykonały prace techniką dowolną. 20 grudnia 2019 r. Pani Dyrektor Agata Wyrodek  wręczyła nagrody  ufundowane przez PKO Bank Polski.

 

 1. Konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy

W grudniu zorganizowany został w szkole Konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy.

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, stąd wszyscy zajęli I miejsce.

 

 1. Natalia Ptaszek laureatką XXVI edycji Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”

Konkurs organizowany był przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

21.01. 2020r. w Dniu Babci i w przeddzień Dnia Dziadka w Akademickim Ośrodku inicjatyw Artystycznych w Łodzi podczas Uroczystej Gali odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac. Za „sercem malowane” róże Natalka zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodę odebrała z rąk ambasadorki konkursu – najbardziej rozpoznawalnej babci serialowej z „M  jak Miłość”- pani Teresy Lipowskiej. Natalce gratulujemy i życzymy sukcesów.

 

 1. Dzieci z klas 1 i 2 z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wzięły udział w konkursie z języka angielskiego.

Konkurs obejmował 5 etapów. Zadania były bardzo różnorodne i dotyczyły kilku tematów:

 • W pierwszym etapie dzieci wykonywały komiks.
 • W drugim etapie należało nakręcić film.
 • W trzecim etapie uczniowie czytali angielski tekst.
 • W czwartym i piątym etapie należało stworzyć słownik obrazkowy.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w konkursie mimo utrudnień związanych ze zdalnym nauczaniem.

 

 1. Konkurs z języka niemieckiego.

W trakcie zdalnego nauczania odbyły się trzy etapy konkursu z języka niemieckiego dla klas 5 i 6. Udział wzięło 6 osób. Jeden uczeń z klasy VI i pięciu uczniów z klasy V.

I miejsce – Maciej Kapusta i Milena Gizińska

II miejsce - Milena  Juźwik i Julia Paras

III miejsce - Igor Polesiak

IV miejsce – Amelia Zielińska

Celem konkursu było podnoszenie umiejętności językowych, motywowanie uczniów do podejmowania wysiłku oraz utrwalenie słownictwa.