Orzeł biały

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowanych jest szereg cennych inicjatyw o wymiarze lokalnym i ogólnopolskim. Uczniowie ze szkół w Mariówce angażują się w różne działania. Jednym z nich jest jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, pod patronatem Marszałka Senatu RP, zorganizowany przez Kancelarię Senatu po hasłem: „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju.Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Powstało 7 prac konkursowych, których autorami są uczniowie klasy siódmej Katolickiej Szkoły Podstawowej: Natalia Lewandowska i Mateusz Gwóźdź oraz klasy drugiej Prywatnego Gimnazjum: Estera Mocarska, Izabela Wiśniewska, Natalia Pawlik, Weronika Wrzesień i Julia Stachecka pod kierunkiem p. M. Wawrzyńczak-Pawul.

Powstałe prace charakteryzują się dużą pomysłowością, starannością wykonania oraz wartością artystyczną. Szkolne jury konkursowe zgodnie z regulaminem wytypowało 5 prac do etapu okręgowego konkursu.

W dniu 4 kwietnia 2018r. ogłoszono wyniki etapu okręgowego i ku naszej wielkiej radości w kategorii szkół ponadpodstawowych zwycięską okazała się praca Estery Mocarskiej z klasy II gimnazjum w Mariówce i to ona będzie reprezentowała nasz okręg w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 7 maja 2018r. w Warszawie, w siedzibie Kancelarii Senatu.

Wszystkim uczestnikom etapu okręgowego gratulujemy talentu i zaangażowania, a naszej Esterze szczególnie życząc powodzenia w finale!