Orzeł Biały - nasza duma

7 maja 2018 roku w gmachu Senatu w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma” organizowanego przez Kancelarię Senatu, z udziałem 100 laureatów, Marszałka Senatu RP - pana Stanisława Karczewskiego, który objął konkurs swoim patronatem oraz grupy kilkudziesięciu senatorów.

Dla społeczności szkół w Mariówce szczególnie radosny był fakt, że nasze Prywatne Gimnazjum godnie reprezentowała Estera Mocarska z klasy II, której praca zajęła I miejsce w etapie okręgowym konkursu znajdując uznanie samego Pana Marszałka, gdyż to z jego okręgu ta jedyna praca została wytypowana do finału. Tym bardziej cieszymy się, wiedząc, że łącznie w całym Konkursie wzięło udział 2,5 tys. szkół z całej Polski i powstało 10 tys. różnorodnych prac wykonanych najrozmaitszymi technikami.W wyniku weryfikacji na etapie okręgowym prace konkurowały w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uroczystość przygotowana została na najwyższym poziomie, po ogłoszeniu wyników odbył się koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru służb mundurowych, zwiedzaliśmy wystawę pokonkursową prac wszystkich laureatów, był czas na rozmowy, wspólne zdjęcia, zwiedzanie Senatu i obiad w Nowym Domu Poselskim.

Ostatnim punktem dnia było wspólne zwiedzanie Zamku Królewskiego. Esterze gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych, tak udanych artystycznych inspiracji.