Aktualności

PROCES  ADAPTACJI

Drodzy Rodzice,

Pragniemy poinformować, że w zawiązku z ograniczeniem z powodu zagrożenia zarażeniem COVID 19 proces adaptacji w naszym przedszkolu będzie przebiegał inaczej niż w poprzednich latach.

Prosimy przyprowadzać dzieci na uprzednio ustalone przedziały godzinowe. Podczas takiej niestandardowej adaptacji, prosimy, aby po przyprowadzeniu dziecka, w razie konieczności byli Państwo w kontakcie telefonicznym z placówką. Rodzic/opiekun prawny przebywający w sytuacji wyjątkowej na terenie przedszkola ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.

 

JAK  UŁATWIĆ  DZIECKU  START  W  PRZEDSZKOLU?

  1. Warto jest wcześniej rozmawiać z dzieckiem o zmianach, które mają nastąpić w jego życiu  opowiadając czego może się spodziewać, tłumacząc powody rozłąki i zapewniając o swojej miłości.
  2. W początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej, ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje mu się długi.
  3. Nie mówimy dziecku, że przyjdziemy po nie wcześniej, jeśli jest to niemożliwe. Nie składamy obietnic, których nie możemy spełnić.
  4. Nie straszymy dziecka przedszkolem.
  5. Lepiej nie przedłużać momentu rozstania, w przeciwnym razie dziecko żywi nadzieję, że może mieć wpływ na zmianę decyzji rodzica. Pożegnanie powinno przebiegać w atmosferze miłości.
  6. Wdrażamy dziecko do przestrzegania umów i zasad.
  7. Przyzwyczajamy do samoobsługi, pozwalamy dziecku samemu załatwiać potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się.
  8. Nie okazujemy dziecku własnych rozterek zostawiając je w przedszkolu, pokazujemy mu wtedy swoje lęki, co obniża jego poczucie bezpieczeństwa.
  9. Przygotowujemy dziecku wygodny strój do samodzielnego ubierania się.
  10. Prowadząc dziecko do przedszkola często się do niego uśmiechamy. Pokazujemy mu w ten sposób, że czeka go coś dobrego i przyjemnego.

Są jeszcze wolne miejsca w obu grupach

w oddziale przedszkolnym przy KSP w Mariówce.

Podanie można wydrukować

z zakładki "zapisy".

 

Można się również kontaktować telefonicznie

z sekretariatem szkoły: tel. 48 675 38 18 wew. 254

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

odbędzie się Mszą św. o godz. 8.00

we wtorek 1 września 2020 r.

w kościele parafialnym w Smogorzowie.

 

O każdej zmianie będziemy informować Państwa

na bieżąco.