Aladyn

16 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce miały okazję poznać bohatera książki pt.: „Aladyn”.

W auli szkolnej od samego rana panowała tajemnicza atmosfera. Okazało się, że tego dnia dzieci miały specjalnego gościa. Był nim Pan iluzjonista, który pokazał dzieciom wspaniałe sztuczki „magiczne”. Znikające i pojawiające się znikąd przedmioty i zwierzęta wprowadziły wszystkich w niezapomnianą atmosferę cudownego bajkowego świata z książki pt.: "Aladyn".

Spotkanie było tym bardziej wartościowe, że zostało połączone z lekturą fragmentów wspomnianej wyżej książki.

Zapisy

Zapisy na formularzu dostępnym w sekretariacie w godz. 8.00-14.00.

Radość dzieci dzięki wsparciu SHOM

Dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM), cieszymy się w szkole w Mariówce nowym, pięknym placem zabaw, z którego mogą korzystać wszystkie dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce.

Dziękujemy za wsparcie stowarzyszeniu SHOM i  życzymy dzieciom udanej i bezpiecznej zabawy :)

Widoczny i bezpieczny przedszkolak

24 września 2018 r. dla przedszkolaków z Mariówki Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" przeprowadził akcję „Widoczny i Bezpieczny Przedszkolak".

Przedszkolaki to najmłodsza grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby ich ustrzec przed zagrożeniem na drodze Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu przygotował dla każdego przedszkolaka specjalną odblaskową maskotkę, którą można dopiąć do plecaka czy okrycia wierzchniego. Maskotki zostały rozdane podczas warsztatów przeprowadzonych w naszym Mariowskim Przedszkolu.

Dla każdego dziecka rodzic jest autorytetem i wzorem do naśladowania, dlatego podczas spotkania byli obecni rodzice. Akcja ma na celu przypomnieć rodzicom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Warsztaty obejmowały emisję filmu i prelekcję oraz prezentację multimedialną.

Dzień Rodziny

27 maja 2018 r. odbył się w Oddziałach Przedszkolnych przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce Dzień Rodziny. Rodzina to cały świat małego dziecka i dla niego nie ma nic poza najbliższymi. W codziennym pędzie często zapominamy o małych rzeczach ofiarowanych najbliższym, o wspólnie spędzonym czasie. Dzień Rodziny ma przypomnieć, że to, co najważniejsze, mamy na wyciągnięcie ręki i powinniśmy o to zadbać. Dlatego warto organizować spotkania rodziców i dzieci.

Na szkolnej scenie Mariówki mieliśmy okazję zobaczyć dzieci z dwóch grup wiekowych. Najpierw wystąpiły dzieci z grupy Jeżyka Tuptusia, czyli najmłodszej grupy trzylatków i czterolatków. Maluchy odważnie wkroczyły na scenę i wykonały dla swoich rodziców wiersze oraz kilka piosenek. Utwory w ich wykonaniu były zabawne i budziły uśmiech nawet najtwardszych serc.

Grupa straszaków, czyli dzieci pięcioletnich i sześcioletnich podzieliła swój występ na dwie części. W pierwszej części dzieci wykonały piosenki i wiersze o charakterze patriotycznym, nawiązując do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W drugiej części zaprezentowały wiersze i piosenki dedykowane rodzicom. Miłym akcentem był także tradycyjny taniec w ich wykonaniu. Każdemu rodzicowi miło jest zobaczyć swoje dziecko na scenie. Każdemu dziecku miło jest otrzymać od Mamy i Taty uśmiech i brawa. Występy naszych przedszkolaków były miłym sposobem na spędzenie dnia całkiem zwyczajnie, ale razem.

Podkategorie