Dzień Rodziny

27 maja 2018 r. odbył się w Oddziałach Przedszkolnych przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce Dzień Rodziny. Rodzina to cały świat małego dziecka i dla niego nie ma nic poza najbliższymi. W codziennym pędzie często zapominamy o małych rzeczach ofiarowanych najbliższym, o wspólnie spędzonym czasie. Dzień Rodziny ma przypomnieć, że to, co najważniejsze, mamy na wyciągnięcie ręki i powinniśmy o to zadbać. Dlatego warto organizować spotkania rodziców i dzieci.

Na szkolnej scenie Mariówki mieliśmy okazję zobaczyć dzieci z dwóch grup wiekowych. Najpierw wystąpiły dzieci z grupy Jeżyka Tuptusia, czyli najmłodszej grupy trzylatków i czterolatków. Maluchy odważnie wkroczyły na scenę i wykonały dla swoich rodziców wiersze oraz kilka piosenek. Utwory w ich wykonaniu były zabawne i budziły uśmiech nawet najtwardszych serc.

Grupa straszaków, czyli dzieci pięcioletnich i sześcioletnich podzieliła swój występ na dwie części. W pierwszej części dzieci wykonały piosenki i wiersze o charakterze patriotycznym, nawiązując do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W drugiej części zaprezentowały wiersze i piosenki dedykowane rodzicom. Miłym akcentem był także tradycyjny taniec w ich wykonaniu. Każdemu rodzicowi miło jest zobaczyć swoje dziecko na scenie. Każdemu dziecku miło jest otrzymać od Mamy i Taty uśmiech i brawa. Występy naszych przedszkolaków były miłym sposobem na spędzenie dnia całkiem zwyczajnie, ale razem.