Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  

Wakacje dobiegły końca. Przed nami kilka miesięcy wytężonej pracy. Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele parafialnym w Smogorzowie. W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz mówił o wartości pracy i konieczności podejmowania wysiłku oraz życzył wszystkim niesłabnących sił i zapału do realizacji kolejnych wyzwań  w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Po Eucharystii wszyscy zebrani udali się pod pomnik poległych i pomordowanych we wrześniu 1939 r., żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, aby oddać hołd walczącym w obronie Ojczyzny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do auli szkolnej im. Jana Pawła II, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości, którą poprowadziła p. Dyrektor Agata Wyrodek. Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych, a zwłaszcza najmłodsze dzieci rozpoczynające swoją przygodę z edukacją. Po niej słowa powitania do zebranych skierowała przedstawicielka Organu Prowadzącego. Następnie p. Dyrektor przekazała wstępne informacje związane z organizacją pracy w najbliższych miesiącach oraz przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców klas.

Na zakończenie uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

 

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2019/2020
życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły satysfakcjonującej pracy, wielu sukcesów
oraz  niegasnącej energii w dążeniu do realizacji wytyczonych celów,
Niech nowy rok szkolny będzie dla wszystkich
czasem dobrym i owocnym.

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Św. Następnie pani Dyrektor Agata Wyrodek podsumowała pracę szkoły w kończącym się roku szkolnym. Kolejnym miłym dla wszystkich punktem było wręczenie prestiżowej nagrody dla czterech uczniów, czyli  Perełki Świętej Królowej Jadwigi.

Bardzo radosne dla rodziców i uczniów, a także nauczycieli było wręczenie nagród poszczególnym dzieciom i młodzieży, co miało miejsce w dalszej części uroczystości.

Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami w salach, gdzie każdy otrzymał świadectwo.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH WAKACJI.

 

Mariówka zdobyła trzecie miejsce w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej z udziałem uczniów z Mariówki

 Rodzina Szkół Imienia Świętej Królowej Jadwigi od dwóch lat jest organizatorem wyjątkowego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze „O Lilię Świętej Jadwigi Andegaweńskiej”. W tym roku uczestnikami etapu szkolnego, a potem finałowego została młodzież z Katolickiej Szkoły Podstawowej  oraz klasy III gimnazjum reprezentująca Prywatne Liceum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce.

Konkurs miał formułę zespołową, w I etapie uczniowie zmagali się ze szczegółowym testem wiedzy o Patronce Szkoły i epoce historycznej, w której żyła. Ku ogromnej radości obie drużyny zakwalifikowały się do grona 20 szkół – finalistów II edycji Konkursu.

Szkołę Podstawową z Mariówki reprezentowali uczniowie klasy VIII: Rozalia Narewska, Dagmara Świercz i Kamil Korycki, a Liceum Julia Kmita, Estera Mocarska i Maciej Leśniewski pod opieką p. Małgorzaty Wawrzyńczak-Pawul.  Finał  II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej odbył się w dniach 5- 6 kwietnia 2019r. w Krakowie.

Ku naszej radości drużyna gimnazjalistów reprezentująca Prywatne Liceum im. świętej  Królowej Jadwigi w Mariówce zajęła zaszczytne trzecie miejsce w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”. Wręczenie nagród nastąpi na Wawelu w dniu 7 czerwca 2019r. w czasie uroczystych obchodów liturgicznego wspomnienia świętej Jadwigi.

 Uczniowie wrócili ubogaceni o nową wiedzę i umiejętności, ze świadomością, że poznali rówieśników, dla których także pasją jest odkrywanie życia, zasług i mądrości wielkiego Króla Polski - świętej Jadwigi Królowej i kontynuowanie jej ideałów w swoim życiu.

Dzień Rodziny w KSP

16 czerwca 2019 r. odbył się Dzień Rodziny dla uczniów KSP.

W każdym działaniu szkolnym chodzi o uświadomienie uczniom jak wiele potrafią. Takie spotkania jak Dzień Rodziny to okazja do znalezienia talentów i zaprezentowania ich. Dlatego cieszymy się, że młodzież dzieci i i po raz klejny próbwały swoich sił na scenie teatralnej.

Doradztwo zawodowe

16 maja 2019 r. odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego. Kolejna, mądra i doświadczona w swoim życiu osoba podzieliła się z młodzieżą i dziećmi z naszej szkoły swoim życiem. Była to 90 – letnia Pani Maria, ale jej radość życia zachwyca niejedną młodą osobę. Spotkanie odbyło się w formie wywiadu, który przeprowadziła uczennica gimnazjum.

Pani Maria opowiedziała jak wyglądał Gielniów przed wojną, jak żyli ludzie w czasie wojny. Bardzo poruszające były opowiadania o przymusowych robotach w Niemczech  oraz o emigracji do Australii. Nasz  zacny gość -  pani Maria podzieliła się z dziećmi i młodzieżą swoją tęsknotą za Ojczyzną, której doświadczyła podczas wieloletniej emigracji. Na zakończenie poradziła dzieciom i młodzieży, aby nikt nigdy nie pozwolił się poniżać innym, bo każdy człowiek ma swoją wartość, której nikomu nie wolno zabrać lub zniszczyć.