Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 2 października 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W poczet uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce zostało przyjętych dziewięcioro dzieci, które podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w auli, złożyły ślubowanie. Później, wraz z całą wspólnotą szkolną odśpiewały hymn szkoły o świętej Królowej Jadwidze.

Po zakończonej Eucharystii, Pani Dyrektor Agata Wyrodek symbolicznie pasowała każdego z uczniów drewnianym ołówkiem. Życzyła wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wręczyła legitymacje szkolne, które zostały poświęcone w trakcie Mszy Świętej. Następnie, wychowawczyni Pani Edyta Lipińska, rozdała uczniom pamiątkowe dyplomy. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Natalia Ptaszek, złożyła życzenia młodszym kolegom i koleżankom, witając ich ciepło w gronie uczniów oraz przekazała ołówki na dobry początek nauki.

Dalej miała miejsce część artystyczna, która rozpoczęła się włożeniem biretów na głowy małych żaków przez wychowawczynię. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentując zebranym gościom jak powinni zachowywać się wzorowi uczniowie i mali obywatele. Artyści wyrazili obawy względem nowych obowiązków, ale życzyli sobie również: „Szkoło (…) przyjmij nas radośnie, miło i wesoło.(…) Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły” Na twarzach zgromadzonej widowni pojawiały się łzy wzruszenia mieszane z uśmiechami, których życzymy naszym drogim pierwszakom na każdy dzień.

Cyrk "Szok"

We wtorek, 18 września naszą szkołę odwiedzili artyści cyrku „Szok”. Kolejne punkty programu prezentowane przez cyrkowców wzbudziły podziw, zwłaszcza wśród najmłodszych widzów.

Przybyli widzowie mogli zobaczyć wesołego klowna, obserwować pokazy żonglerki, ekwilibrystyki oraz iluzji. Jednak najwięcej emocji wzbudził wąż, którego każdy z uczniów mógł dotknąć, a nawet potrzymać. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały, to co działo się na scenie tym bardziej, że niektóre występy odbywały się z ich udziałem.

Startujemy!!!

Rankiem 3 września rodzice, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Prywatnego Liceum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce zebrali się w Kościele Parafialnym w Smogorzowie, by zawierzyć Bogu nowy rok szkolny.

Po Eucharystii wszyscy udali się do Auli Szkolnej im. św. Jana Pawła II, gdzie pani dyrektor Agata Wyrodek powitała wszystkich i przekazała najważniejsze informacje. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Wszystkim życzymy dużo zapału i ochoty do nauki. Niech Duch Święty wspomaga nauczycieli i wychowawców oraz uczniów, aby wspólne wysiłki wydały piękne owoce w postaci mądrości i bardzo dobrych wyników nauki na świadectwie i w życiu.

Szczęść Boże

 

Wycieczki szkolne

W ramach wszechstronnego rozwoju naszych uczniów organizujemy w naszej szkole wyjazdy i wycieczki edukacyjne.

Ostatnio uczniowie klas IV-VII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wraz z wychowawczyniami udali się na jednodniową wycieczkę do Anielina, Inowłodza, Konewki, Spały oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Uczniowie odwiedzili m.in.

• kamienny szaniec upamiętniający miejsce śmierci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” pod Anielinem,

• kościół romański św. Idziego oraz ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu,

• największe w Polsce schrony dla pociągów sztabowych pochodzące z 1940 r. w Konewce,

• drewniany kościółek, pomnik żubra oraz Centralny Ośrodek Sportu w Spale,

• rezerwat „Niebieskie Źródła” w Tomaszowie Mazowieckim oraz Groty Nagórzyckie, czyli legendarne schronienie zbója Madeja.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliła odkryć nieznane dotąd miejsca.

Z kolei młodzież z klas gimnazjalnych brała udział w wycieczce trzydniowej do Berlina, Poznania, Świebodzina i Frankfurtu nad Odrą. Była to ciekawa podróż kulturowa i integracyjna dla naszych uczniów. Staramy się także organizować wyjazdy integracyjne popołudniowe, w ramach rozwoju umiejętności sportowych.

W ostatnim czasie młodzież wyjechała też do Sky Jump Parku. Był to radosny wyjazd, a trampoliny okazały się dla uczniów niesamowitym wyzwaniem.

 

Szkolny Konkurs szachowy

W naszej Katolickiej Szkole Podstawowej od pewnego czasu coraz więcej osób pasjonuje się szachami. Rozegrano w związku z tym konkurs szachowy. Oto jego wyniki:

I miejsce – Natalia Ptaszek z klasy IV

II miejsce – Izabela Ławrynowicz z klasy VI

III miejsce – Natalia Lewandowska z klasy VII

Wyróżnienia otrzymały:

1. Natalia Karczewska z klasy IV

2. Anna Kucharczyk z klasy VI

3. Agata Szymańczyk z klasy VI.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju w tej niełatwej dyscyplinie.