Uczymy się interaktywnie

Katolicka Szkoła Podstawowa w Mariówce bierze udział w projekcie "Aktywna tablica". Dzięki uzyskanym w programie funduszom udało się zakupić dwie tablice interaktywne, z pomocą których uczniowie w interaktywny sposób odkrywają świat!

Ogólnopolski Konkurs Papieski

W ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego zorganizowano konkurs: „Adres: Niebo. Napisz list do Jana Pawła II”.

Dyplomy oraz nagrody książkowe w tym konkursie uzyskały:

1. Zuzanna Pawlik – klasa III

2. Narewska Emilia – klasa II

3. Narewska Liliana – klasa II

4. Natalia Ptaszek – klasa II

 

Serdecznie gratulujemy!!!

Spotkanie opłatkowe

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

22 grudnia, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, cała wspólnota szkół mariowskich zebrała się w auli szkolnej im. św. Jana Pawła II, aby na nowo przeżywać i odkrywać niezwykłą historię narodzin Pana Jezusa, ukazaną w przestawieniu jasełkowym, przygotowanym pod kierunkiem p. Marii Kajdan.

Po jasełkach rozpoczęły się życzenia oraz wspólne łamanie się opłatkiem, którego poświęcenia dokonał ks. Prefekt Maciej Szymański.

Na zakończenie uroczystości, wszyscy zebrani udali się do jadalni, aby przy dźwiękach znanych kolęd spożyć tradycyjny, wigilijny poczęstunek.

Spotkanie z Policją

12 stycznia 2018 r. zostało zorganizowane w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce profilaktyczne spotkanie. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom z przedszkola (grupa starszaków) i klas 1-7 z KSP w Mariówce, że ich bezpieczeństwo zależy również od nich samych.

Poruszano tematy uzależnienia od telefonu komórkowego, bezpieczeństwa na drodze, na boisku i w autobusie szkolnym oraz odpowiedniego zachowania wobec obcych osób.

Milion od Honorata

Rozpoczął się zapowiadany międzyszkolny konkurs „Milion od Honorata”, poświęcony życiu i działalności patriotycznej i apostolskiej błogosławionego Honorata Koźmińskiego. W etapie szkolnym najlepsze wyniki w poszczególnych klas uzyskali:

1. Rozalia Narewska – klasa VII, uczennica będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnym etapie

2. Izabela Ławrynowicz – klasa VI

3. Adrian Furman – klasa V

4. Natalia Ptaszek – klasa IV

Serdecznie gratulujemy najlepszym, a Rozalii życzymy powodzenia w kolejnym etapie :)