Wycieczki szkolne

W ramach wszechstronnego rozwoju naszych uczniów organizujemy w naszej szkole wyjazdy i wycieczki edukacyjne.

Ostatnio uczniowie klas IV-VII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wraz z wychowawczyniami udali się na jednodniową wycieczkę do Anielina, Inowłodza, Konewki, Spały oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Uczniowie odwiedzili m.in.

• kamienny szaniec upamiętniający miejsce śmierci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” pod Anielinem,

• kościół romański św. Idziego oraz ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu,

• największe w Polsce schrony dla pociągów sztabowych pochodzące z 1940 r. w Konewce,

• drewniany kościółek, pomnik żubra oraz Centralny Ośrodek Sportu w Spale,

• rezerwat „Niebieskie Źródła” w Tomaszowie Mazowieckim oraz Groty Nagórzyckie, czyli legendarne schronienie zbója Madeja.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliła odkryć nieznane dotąd miejsca.

Z kolei młodzież z klas gimnazjalnych brała udział w wycieczce trzydniowej do Berlina, Poznania, Świebodzina i Frankfurtu nad Odrą. Była to ciekawa podróż kulturowa i integracyjna dla naszych uczniów. Staramy się także organizować wyjazdy integracyjne popołudniowe, w ramach rozwoju umiejętności sportowych.

W ostatnim czasie młodzież wyjechała też do Sky Jump Parku. Był to radosny wyjazd, a trampoliny okazały się dla uczniów niesamowitym wyzwaniem.

 

Startujemy!!!

Rankiem 3 września rodzice, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Prywatnego Liceum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce zebrali się w Kościele Parafialnym w Smogorzowie, by zawierzyć Bogu nowy rok szkolny.

Po Eucharystii wszyscy udali się do Auli Szkolnej im. św. Jana Pawła II, gdzie pani dyrektor Agata Wyrodek powitała wszystkich i przekazała najważniejsze informacje. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Wszystkim życzymy dużo zapału i ochoty do nauki. Niech Duch Święty wspomaga nauczycieli i wychowawców oraz uczniów, aby wspólne wysiłki wydały piękne owoce w postaci mądrości i bardzo dobrych wyników nauki na świadectwie i w życiu.

Szczęść Boże

 

Uczymy się interaktywnie

Katolicka Szkoła Podstawowa w Mariówce bierze udział w projekcie "Aktywna tablica". Dzięki uzyskanym w programie funduszom udało się zakupić dwie tablice interaktywne, z pomocą których uczniowie w interaktywny sposób odkrywają świat!

Szkolny Konkurs szachowy

W naszej Katolickiej Szkole Podstawowej od pewnego czasu coraz więcej osób pasjonuje się szachami. Rozegrano w związku z tym konkurs szachowy. Oto jego wyniki:

I miejsce – Natalia Ptaszek z klasy IV

II miejsce – Izabela Ławrynowicz z klasy VI

III miejsce – Natalia Lewandowska z klasy VII

Wyróżnienia otrzymały:

1. Natalia Karczewska z klasy IV

2. Anna Kucharczyk z klasy VI

3. Agata Szymańczyk z klasy VI.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju w tej niełatwej dyscyplinie.

Ogólnopolski Konkurs Papieski

W ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego zorganizowano konkurs: „Adres: Niebo. Napisz list do Jana Pawła II”.

Dyplomy oraz nagrody książkowe w tym konkursie uzyskały:

1. Zuzanna Pawlik – klasa III

2. Narewska Emilia – klasa II

3. Narewska Liliana – klasa II

4. Natalia Ptaszek – klasa II

 

Serdecznie gratulujemy!!!