Dary lasu

Uczeń klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej - Aleksander Stachecki otrzymał wyróżnienie w konkursie "Dary lasu" zorganizowanym przez Nadleśnictwo w Przysusze. Upominki za udział otrzymało też 11 uczniów starszych klas, których prace zostały wybrane na etapie szkolnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kiermasz SHOM

3 grudnia 2017 r. nasza Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce wzięła udział w 10. Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym, który jest organizowany co roku przez Małżonków Szefów Misji (SHOM), aby zebrać fundusze na cele charytatywne w Polsce.

Kiermasz odbył się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Ślubowanie

W poniedziałek, 2 października, w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Wszyscy uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej w intencji pierwszoklasistów. Po mszy pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, a następnie zostały pasowane na uczniów. Dalsza część dnia upłynęła im na wesołych zabawach z klasą 2 i 3 w czasie wspólnego ogniska i zabawy tanecznej.

Lekcja w kinie

15 listopada 2017 r. uczniowie klas IV-VII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce udali się do Multikina w Radomiu, gdzie wzięli udział w organizowanej  przez Centrum Edukacji Filmowej „Lekcji w kinie”, której temat brzmiał: „Jak oni to zrobili? Czyli o efektach specjalnych”.

Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z technikami tworzenia efektów specjalnych spotykanych w filmach. Przekonali się, np. co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, dowiedzieli się czym są domalówki, makiety, miniatury czy animatronika oraz odkryli znaczenie efektów komputerowych we współczesnym filmie.

Po zajęciach warsztatowych odbyła się projekcja filmu pt. „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja. Seans, obfitujący w przeróżne efekty specjalne, dostarczył odbiorcom powodów do strachu, wzruszeń i refleksji.

Po zakończeniu projekcji, uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę wracali do szkoły w doskonałych humorach.

Spotkanie z Policją

22 września br. uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komisariatu Policji w Przysusze. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo uczniów oraz odpowiedzialność karna nieletnich”.

W ramach spotkania funkcjonariusze przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w szkole oraz w drodze do i ze szkoły, a także przedstawili konsekwencje prawne wynikające z różnych niewłaściwych zachowań, np. stosowania wobec innych przemocy, agresji słownej, kradzieży cudzego mienia, czy nękania w Internecie.

Dzieci miały okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez zadawanie pytań, na które prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów za swoje zachowanie.