Geografia jest ciekawa

Klasa III KSP w Mariówce uczestniczyła w ciekawym projekcie geograficznym.

Projekt geograficzny dla uczniów klasy III polegał na wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami z całej Polski. Dzieci uczyły się pisać pozdrowienia na pocztówkach, prawidłowego adresowania i najważniejsze poznawały mapę Polski. Szukając róznych miejscowości na mapie, do których wysłały pocztówki, chętniej poznawały te miejsca i czytały o nich ważne informacje.

Metoda projektu sprawdziła sie w 100%.

Grosze dla dzieci z domów dziecka

4 marca 2019 r. odbyło się Katolickich Szkołach im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce podsumowanie akcji charytatywnej Samorządu Szkolnego GÓRA GROSZA.

Grosze zbieraliśmy dla dzieci z Domów Dziecka na terenie Polski. Udało nam się uzbierać kwotę ponad 800 zł. W ramach tej akcji odbywał się konkurs międzyklasowy. Oto najlepsze klasy w szkole.

I miejsce zdobyła klasa I

II miejsce wywalczyła klasa VIII

III miejsce klasa V

Gratulujemy szczodrych serc.

 

Poznajemy zawód nauczyciela

28 lutego 2019 r. odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej i w Liceum Ogólnokształcącym w Mariówce kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.

Tym razem młodzież poznawała zawód nauczyciela. "Nauka,to wartość, której nikt Ci nie zabierze. Nie ukradnie Ci jej złodziej, nie spłonie w pożarze i nie popłynie z powodzią." O tym co warto i czego nie warto robić opowiadała podczas spotkania z młodzieżą w Mariówce p. Barbara Narewska, mama trzech uczennic z KSP w Mariówce.

Pani Barbara to energiczna, miła i otwarta kobieta, która bardzo kocha swój zawód. Podczas spotkania z młodzieżą chętnie opowiadała o zaletach tego zawodu i trudnościach, z którymi trzeba się zmierzyć jako nauczyciel. Oprócz przedstawienia wykonywanego przez siebie zawodu, pani Narewska podzieliła się z nami swoimi przeżyciami z czasów studenckich oraz swoim doświadczeniem związanym z wyborem męża i założeniem rodziny. Młodzież miała również okazję zadać pytania, które ich nurtują, a na które otrzymali bardzo konkretne i jasne odpowiedzi.

Poznawanie świata poprzez spotkania i rozmowę z ludźmi poszerza nasze horyzonty, pomaga nam wyjść z ciasnych czasami ram w myśleniu i postrzeganiu innych. Dlatego dziękujemy za poświęcenie czasu młodziezy i podzielenie się z nami swoim doświadczeniem życiowym.

 

Polityka nie musi być nudna

13 marca 2019 r. uczniowie klas VI-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Program wycieczki obejmował:

  • zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • zwiedzanie Gmachu Sejmu RP połączone z obserwacją obrad Sejmu z galerii dla publiczności w sali posiedzeń,
  • spacer po Starówce.

Realizacja kolejnych punktów programu dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, a odwiedzane miejsca na długo pozostaną w pamięci.

Geografia astronomiczna i geologiczna

14 lutego 2019 r. dla uczniów klas V, VII i VIII KSP oraz gimnazjum z Mariówki odbyły się z inicjatywy pani Marzeny Papis zajęcia terenowe z geografii astronomicznej i geologicznej w Łodzi.

W pierwszej części zajęć terenowych uczniowie odwiedzili największe w kraju Centrum Nauki i Techniki znajdujące się w Łodzi. W programie można było zobaczyć między innymi symulację rzeczywistości wirtualnej: „Człowiek w kosmosie”. W kolejnej części odbyły się warsztaty w Planetarium pt.: „Dobór naturalny”. Na zakończenie grupa uczniów udała się do pięknego Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Cieszymy się, że uczniowie w Mariówce mają możliwość zdobywania wiedzy w różnorodny sposób i ich rozwój kształtowany jest na wielu płaszczyznach.