Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 2 października 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W poczet uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce zostało przyjętych dziewięcioro dzieci, które podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w auli, złożyły ślubowanie. Później, wraz z całą wspólnotą szkolną odśpiewały hymn szkoły o świętej Królowej Jadwidze.

Po zakończonej Eucharystii, Pani Dyrektor Agata Wyrodek symbolicznie pasowała każdego z uczniów drewnianym ołówkiem. Życzyła wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wręczyła legitymacje szkolne, które zostały poświęcone w trakcie Mszy Świętej. Następnie, wychowawczyni Pani Edyta Lipińska, rozdała uczniom pamiątkowe dyplomy. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Natalia Ptaszek, złożyła życzenia młodszym kolegom i koleżankom, witając ich ciepło w gronie uczniów oraz przekazała ołówki na dobry początek nauki.

Dalej miała miejsce część artystyczna, która rozpoczęła się włożeniem biretów na głowy małych żaków przez wychowawczynię. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentując zebranym gościom jak powinni zachowywać się wzorowi uczniowie i mali obywatele. Artyści wyrazili obawy względem nowych obowiązków, ale życzyli sobie również: „Szkoło (…) przyjmij nas radośnie, miło i wesoło.(…) Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły” Na twarzach zgromadzonej widowni pojawiały się łzy wzruszenia mieszane z uśmiechami, których życzymy naszym drogim pierwszakom na każdy dzień.