Strażacy edukują najmłodszych

29 października 2018 r. gościliśmy w szkole w Mariówce Ochotniczą Straż Pożarną w Przysusze. Był to dla naszych uczniów i przedszkolaków dzień pełny wrażeń. Spotkanie z prawdziwym strażakiem okazało się bardzo emocjonujące i pouczające.

Najpierw uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki mieli możliwość zapoznania się z wozem strażackim. Nasi goście bardzo pięknie i dokładnie zaprezentowli co kryje w sobie wóz strażacki. Większość uczniów była zaskoczona ile schowków i sprzętu może on pomieścić.

Następnie cała szkoła podstawowa oraz uczniowie gimnazjum i liceum udali się na salę gimnastyczną. Tam pani i panowie strażacy, używająć specjalistycznego sprzętu, przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się jak pomóc osobie, która udziela pierwszą pomoc na miejscu nieszczęsliwego zdarzenia, ale także jak samodzielnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Strażacy zaprezentowali także, jak oni, korzystając z zaawansowanego sprzętu, udzielają pierwszej pomocy w razie wypadku w róznych sytuacjach.

Mamy nadzieję, że ta praktyczna lekcja będzie długo zapamiętana i w przyszłości pomoże naszym uczniom dobrze zachować się wobec zagrożenia życia własnego lub innych.