Fizyka na wyjeździe

11 stycznia 2019 r. uczniowie klas I, II, III i IV z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce odbyli podróż naukową do Radomia.

Co to jest fizyka? Dla tak małych jeszcze dzieci pojęcie fizyki jest obce. Słyszą jak ich starsi koledzy opowiadają o zajęciach fizyki, ale często nie mogą wyobrazić sobie o co w tym przedmiocie chodzi.Centrum Nauki ATOM w Radomiu oferuje szeroki zakres eksperymentów naukowych. Wybraliśmy się tam, aby przekonać się do tak trudnego przedmiotu. Dzieci mogły własnoręcznie i naocznie doświadczyć różnych prawach, które rządzą światem. Sposób nauki przez zabawę zawsze lepiej przemawia do małych dzieci. Dlatego czas spędzony w takim centrum naukowym był owocny i bardzo ciekawy.

Następnie dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Daszeńka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Przedstawienie to było bardzo pouczające. Aktorzy w bardzo aktywny interesujący sposób pokazali jak ważna i odpowiedzialna jest opieka nad psem, który czuje, cierpi i jest istotą żywą, a nie zabawką. Zwierzę domowe może dać wiele radości pod warunkiem, że człowiek okaże mu serce.

Nauka w aktywny sposób zawsze przynosi duże efekty. Dlatego wyjazdy edukacyjne są bardzo ważne w procesach kształcenia. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają na długo taką wycieczkę.