Wolontariat w hospicjum

14 stycznia 2019 r. w szkole w Mariówce odbyła się rozmowa o miłości uczniów KSP z wolontariuszką hospicjum w Radomiu.

Pani Anna jest spokojną i miłą osobą. Wydawałoby się, że na pierwszy rzut oka nie różni się od innych osób, które znamy. A jednak… ma w sobie tyle miłości, że mogłaby obdzielić nią pół świata. Jest wolontariuszką w Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. W spotkaniu z młodzieżą pięknie przedstawła pracę wolontariuszki.

Uczniowie klas od IV do VIII KSP oraz III gimnazjum i liceum zadawali mnóstwo pytań, na które usłyszeli zawsze ciekawą i łagodną odpowiedź od p. Anny.

Spotkania z ważnymi ludźmi są bardzo wartościowe dla uczniów i nauczycieli. Poszerzają horyzonty i można je nawet porównać do podróży, która buduje w nas zawsze coś dobrego. Pani Anna pokazała uczniom, że praca dla innych rozwija nas, pokazuje nam, że możemy więcej niż nam się wydaje i pomaga nam przekraczać nasze granice. Rozmowa o pracy w hospicjum uświadomiła także uczniom, że takie trudne tematy, jak cierpienie i umieranie nie muszą być tematem tabu. Trudne doświadczenia mogą być nawet dobre dla nas i naszych bliskich. A patrząc na chorych ludzi możemy zobaczyć BOGA.