Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia 2019 r. odbyła się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i dziadek są z wnukami od ich najmłodszych lat. Całe dzieciństwo upływa pod ich czujnym okiem i kochającym sercem. Zaraz po rodzicach są nauczycielami i pierwszymi przyjaciółmi dziecka. Za taką miłość warto dziękować. Dlatego przygotowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Najpierw wszyscy razem, wnuczkowie i dziadkowie, spotkali się na Eucharystii w kościele parafialnym w Smogorzowie. Modlitwa wnucząt za dziadków i babcie była pięknym rozpoczęciem uroczystości. Po zakończonej Mszy udaliśmy się do szkolnej auli, gdzie pod opieką wychowawców uczniowie klas I- VII zaprezentowali swoje występy artystyczne. Pierwszym punktem tego popołudnia były jasełka. Po nich można było zobaczyć prezentacje różnorodnych talentów. Recytacja wierszy, śpiew, gra na instrumentach, taniec, a także humorystyczne scenki przedstawiane przez uczniów były radością dla rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim dla kochanych babć i dziadków.

Ukoronowaniem całego spotkania było wręczanie przygotowanych własnoręcznie upominków, które były wyrazem miłości i wdzięczności.