Spotkanie z siostrą z Lasek

18 lutego 2019 r. odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej i Liceum w Mariówce spotkanie z siostrą franciszkanką pracującą w Laskach z dziećmi niewidomymi.

Podczas spotkania z siostrą franciszkanką, która opowiadała jak uczą się i poznają świat niewidomi, mogliśmy zauważyć jej radość z pracy z osobami niewidomymi. Jej promieniejąca twarz była dla nas pięknym świadectwem miłości Boga. Siostra pokazała wiele zdjęć i filmów z udziałem dzieci z Lasek. Jest to miejsce, gdzie dzieci i młodzież wzrastają do akceptacji swego kalectwa, zrozumienia sensu życia. Wzrastają w poczuciu własnej wartości i otwarcia na innych dzięki ludziom dobrej woli, którzy na wiele sposobów chcą ofiarować im swoje serce, zainteresowanie i troskę. Najbardziej wzruszający był film o marzeniach. Każdy ma marzenia i każdy chciałby, aby się spełniły... niewidome dzieci i młodzież również mają wspaniałe marzenia, które wcale nie różnią się od tych, które mają dzieci zdrowe. Warto dbać o marzenia i nigdy się nie poddawać.

W szkole nie chodzi tylko o zdobywanie wiedzy. Ważne jest również zdobywanie doświadczenia, uczenie się życia, praca nad sobą i rozwijanie siebie. Pomagają w tym spotkania z ludźmi. Warto poznawać nowych ludzi, ich kłopoty, pasje i przeżycia. Dlatego w szkołach w Mariówce kontynuujemy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu młodzież i dzieci nauczyły się czegoś bardzo ważnego, co pięknie ujmuje założycielka sióstr franciszkanek z Lasek: „ (…) Człowiek nie jest tylko ciałem, jego strefa działania nie ogranicza się tylko do zmysłów. Człowiek pozbawiony jednego zmysłu (…) nie jest skazany na bytowanie roślinne, ale może w sobie zrealizować pełnię najwyższego życia ludzkiego – życie duchowe.”