Poznajemy zawód nauczyciela

28 lutego 2019 r. odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej i w Liceum Ogólnokształcącym w Mariówce kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.

Tym razem młodzież poznawała zawód nauczyciela. "Nauka,to wartość, której nikt Ci nie zabierze. Nie ukradnie Ci jej złodziej, nie spłonie w pożarze i nie popłynie z powodzią." O tym co warto i czego nie warto robić opowiadała podczas spotkania z młodzieżą w Mariówce p. Barbara Narewska, mama trzech uczennic z KSP w Mariówce.

Pani Barbara to energiczna, miła i otwarta kobieta, która bardzo kocha swój zawód. Podczas spotkania z młodzieżą chętnie opowiadała o zaletach tego zawodu i trudnościach, z którymi trzeba się zmierzyć jako nauczyciel. Oprócz przedstawienia wykonywanego przez siebie zawodu, pani Narewska podzieliła się z nami swoimi przeżyciami z czasów studenckich oraz swoim doświadczeniem związanym z wyborem męża i założeniem rodziny. Młodzież miała również okazję zadać pytania, które ich nurtują, a na które otrzymali bardzo konkretne i jasne odpowiedzi.

Poznawanie świata poprzez spotkania i rozmowę z ludźmi poszerza nasze horyzonty, pomaga nam wyjść z ciasnych czasami ram w myśleniu i postrzeganiu innych. Dlatego dziękujemy za poświęcenie czasu młodziezy i podzielenie się z nami swoim doświadczeniem życiowym.