Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  

Wakacje dobiegły końca. Przed nami kilka miesięcy wytężonej pracy. Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele parafialnym w Smogorzowie. W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz mówił o wartości pracy i konieczności podejmowania wysiłku oraz życzył wszystkim niesłabnących sił i zapału do realizacji kolejnych wyzwań  w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Po Eucharystii wszyscy zebrani udali się pod pomnik poległych i pomordowanych we wrześniu 1939 r., żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, aby oddać hołd walczącym w obronie Ojczyzny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do auli szkolnej im. Jana Pawła II, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości, którą poprowadziła p. Dyrektor Agata Wyrodek. Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych, a zwłaszcza najmłodsze dzieci rozpoczynające swoją przygodę z edukacją. Po niej słowa powitania do zebranych skierowała przedstawicielka Organu Prowadzącego. Następnie p. Dyrektor przekazała wstępne informacje związane z organizacją pracy w najbliższych miesiącach oraz przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców klas.

Na zakończenie uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

 

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2019/2020
życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły satysfakcjonującej pracy, wielu sukcesów
oraz  niegasnącej energii w dążeniu do realizacji wytyczonych celów,
Niech nowy rok szkolny będzie dla wszystkich
czasem dobrym i owocnym.