Ślubowanie klasy I

2 października 2019 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W poczet uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce zostało przyjętych siedmioro dzieci,  które podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w auli, złożyły ślubowanie. Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz Stanisław Kwiatkowski poświęcił tornistry pierwszoklasistów.

            Po Eucharystii, Pani Dyrektor Agata Wyrodek symbolicznie pasowała każdego
z uczniów drewnianym ołówkiem. Życzyła wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wręczyła legitymacje szkolne. Następnie, wychowawczyni Pani Agata Kmita oraz przedstawicielka Rodziców rozdały uczniom pamiątkowe dyplomy.

             Dalej miała miejsce część artystyczna,  która rozpoczęła się włożeniem biretów na głowy małych żaków przez wychowawczynię. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne
 i recytatorskie prezentując zebranym gościom jak powinni zachowywać się wzorowi uczniowie i mali obywatele. Artyści wyrazili obawy względem nowych obowiązków, ale życzyli sobie również:
„Szkoło (…) przyjmij nas radośnie, miło i wesoło.(…) Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły”
Na twarzach zgromadzonej widowni pojawiały się łzy wzruszenia mieszane z uśmiechami, których życzymy naszym drogim pierwszakom na każdy dzień.

Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Izabela Ławrynowicz , złożyła życzenia młodszym kolegom i koleżankom, witając ich ciepło w gronie uczniów oraz przekazała ołówki na dobry początek nauki.

Miłym akcentem kończącym uroczystość było wręczenie pierwszakom prezentów przygotowanych przez Bank PKO.