Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 r. uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej im św. Królowej Jadwigi w Mariówce przeżyli dzień pełny przygód, który zorganizowano z okazji Święta Edukacji Narodowej.

W pierwszej części Święta najstarsi uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili dla młodszych kolegów i koleżanek lekcje. „Nowi nauczyciele” dzielili się po przeprowadzonych lekcjach, że nie była to łatwa praca i wcale nie jest tak łatwo być nauczycielem.

W kolejnej części naszego świętowania odbył się Międzyklasowy turniej o tytuł „Mistrza Dobrych Manier”. Gratulujemy klasie VIII, która zdobyła zwyciężyła.

W trzeciej części świętowania uczniowie klasy IV i V zaprezentowali przedstawienie, które było podziękowaniem dla każdego, kto tworzy codzienność zwaną szkołą! Akademia artystyczna składała się z małych scenek. Pierwsza scenka wyjaśniała skąd wzięło się Święto Edukacji Narodowej. Druga scenka obrazowała rozwój zawodu nauczyciela na przestrzeni wieków. Kolejna scenka była przedstawieniem zawodu nauczyciela „od kuchni”, czyli  w sytuacji, której nikt na co dzień sobie nie uświadamia.  Dwie ostatnie scenki ukazywały życie uczniowskie oraz pracę sekretariatu szkoły. Na scenie nie brakło również śpiewów.

Na zakończenie uroczystości popłynęły z ust Rodziców, Samorządu Szkolnego oraz przedstawicielki Organu Prowadzącego miłe życzenia dla pracowników szkoły. Wydarzenia tego wyjątkowego dnia były  dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.