Lubimy pomagać

W roku szkolnym 2019/2020 funkcjonuje w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce Koło Misyjne, Koło Caritas oraz Koło PCK.

         Celem kół jest organizacja akcji charytatywnych na potrzeby misji oraz różnych osób potrzebujących wsparcia.

Od początku września 2019 r. podjęto następujące przedsięwzięcia:

  • Zbieranie plastikowych nakrętek i korków dla czteroletniej Kasi Majchrzak z okolic Łodzi, która choruje na wiele schorzeń wrodzonych. Rodzice dziewczynki zbierają plastikowe korki, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczają na rehabilitację córki.
  • Zbieranie elektrośmieci, w ramach akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” - elektrośmieci przeliczane są na punkty wymienne w sklepie internetowym. Zakupione rzeczy przeznaczone są dla uczniów z naszej szkoły.
  • Cotygodniowe kiermasze, które odbywają się w pierwszym semestrze zawsze w środę.
  • Loteria fantowa, która odbywała się w ostatnim tygodniu listopada oraz pierwszym tygodniu grudnia.
  • Zbieranie makulatury na budowę studni w Afryce.
  • „Dar serca” – akcja zbierania przyborów szkolnych które przeznaczone będą dla dzieci z Rwandy oraz artykułów spożywczych dla ludzi ubogich z okolic Mariówki.

Część dochodu z kiermaszy i z loterii fantowej zostanie przekazane na konto misjonarzy pracujących w Rwandzie oraz na wysłanie paczki przedszkolakom z Afryki - z Rwandy zawierającej zabawki oraz przybory szkolne i pomoce edukacyjne; druga część dochodu zostanie przeznaczona na wycieczkę szkolną dla dzieci z naszej szkoły.