Jasełka

20 grudnia 2019 r.  odbyły się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce Jasełka.

Przedstawienie było barwnym wachlarzem talentów dzieci z naszej szkoły. Talenty aktorskie, muzyczne i taneczne cieszyły się podziwem zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów.  W zaprezentowanym przez małych aktorów z Mariówki przedstawieniu, głównymi narratorami byli bracia franciszkanie. Było to nawiązanie do samych poczatków Jasełek, ponieważ obyczaj ten wywodzi się ze średniowiecza.  Pierwsze w historii Jasełka według tradycji zaprezentował  św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio we Włoszech, a później zwyczaj ten  rozprzestrzenili po całym świecie jego zakonnicy. Nazwa „jasełka” pochodzi o staropolskiego słowa „jasło”, czyli żłób.

Po udanym i radosnym przedstawieniu ks. Proboszcz Stanisław Kwiatkowski pogratulował aktorom i dokonał poświęcenia opłatka. Następnie usłyszeliśmy ciepłe i serdeczne słowa życzeń świątecznych ze strony przedstawicielki Organu Prowadzącego, p. Dyrektor Agaty Wyrodek oraz Samorządu Szkolnego. Ostatnim punktem naszego szkolnego świętowania było tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólny obiad.

Dziękujemy wszystkim aktorom - przedszkolakom, klasie 4 i 5 oraz Państwu Orzechowskim, którzy pięknie przedstawili św. Rodzinę, co dodało jasełkom świetności i realizmu. Dziękujemy również p. Annie Dołębskiej i p. Ewie Biernackiej za reżyserię i przygotowanie dzieci oraz p. Monice Samol za oprawę muzyczną.