Wycieczka do Warszawy klas IV-VIII

14 stycznia 2020 r. uczniowie klas IV-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe edukacyjno-rekreacyjnym do Warszawy.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie był Zamek Królewski. Celem wizyty był udział w lekcji muzealnej poprzedzony obejrzeniem krótkiego przedstawienia teatralnego. Temat zajęć brzmiał: WŁADYSŁAW IV I JEGO DWÓR. W trakcie warsztatów uczniowie zwiedzając wybrane komnaty zapoznawali się z najważniejszymi faktami z życia członków rodziny Wazów, którzy wywarli istotny wpływ na losy kraju.

Z Zamku Królewskiego uczestnicy wycieczki udali się do Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie, aby uczestniczyć w warsztatach poświęconych nauce starannego i estetycznego pisania, kaligrafii, pt. „Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka”. Zajęcia pozwoliły uczniom na wypróbowanie swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczaną w atramencie.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Planetarium i obejrzenie filmu, pt. „Inne Ziemie”. Seans opowiadał o pulsarze Liczu znajdującym się
w Gwiazdozbiorze Panny, wokół którego w latach 90 odkryto trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Film pozwolił odkryć cel takich i podobnych badań. Okazuje się, że tym, co pobudza człowieka do działania jest próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: Czy istnieją planety, na których tak jak na Ziemi rozwinęło się życie.

Zdaniem uczestników wycieczka była bardzo udana. Realizacja kolejnych punktów dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń oraz przyczyniła się do poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin.