Bezpieczeństwo w Internecie

6 marca 2020 r. uczniowie klas V i IV z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce zaprezentowali pierwszą część krótkiej inscenizacji na temat bezpieczeństwa w sieci.

 

Gratulujemy uczniom talentu aktorskiego oraz wyboru tematu, który jest bardzo ważny i często podejmowany. O bezpieczeństwie korzystania z Internetu, uzależnieniu od telefonów, samotności i zamknięciu się w świecie wirtualnym oraz rezygnowaniu przez młodzież z aktywności poza Internetem rozmawiamy wszyscy. Rodzice, dzieci i młodzież oraz nauczyciele często zastanawiają się co zrobić, aby Internet był bezpiecznym obszarem.

Najwspanialszą lekcją jest zawsze jednak ta dawana przez najmłodszych. Udowodnili to uczniowie naszej szkoły, którzy w bardzo krótkim czasie przedstawili tak trudne tematy i zagadnienia, z którymi spotykają się na co dzień.

Czekamy z niecierpliwością na kolejną część inscenizacji. Oby praca nad przedstawieniem przyniosła uczniom wiele radości, a z drugiej strony także korzyści duchowych. Niech wartościowe treści kształtują serca młodych aktorów.