W Dniu Edukacji Narodowej ...

13 października 2020 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy VI przygotowali film, którego celem było wyrażenie nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wdzięczności za codzienną pracę. Po obejrzeniu filmu w poszczególnych grupach klasowych, uczniowie złożyli życzenia nauczycielom, a następnie wcielili się w rolę nauczycieli prowadząc zajęcia lekcyjne dla swojej klasy.

Dzieci z grup przedszkolnych oraz z klas 1-3 obejrzeli on-line bajkę pt: "Brzydkie Kaczątko" w wykonaniu aktorów z Teatru Forma. Pani Wicedyrektor ogłosiła projekt edukacyjny dla chętnych przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Celem projektu jest propagowanie wartości i zachęcanie dzieci do akceptowania siebie i innych. Zadaniem dzieci jest wykonanie dowolną techniką, na kartce z bloku A4, prac plastycznych ilustrujących morał bajki.

„Nie ważne jaki jesteś, ale ważne jest to, czy lubisz i akceptujesz siebie. Nie ważny jest wygląd, liczy się charakter, a oceniając innych można wyrządzić im ogromna krzywdę. Dlatego każdemu trzeba dać szansę.”

Bajkę można obejrzeć jeszcze raz klikając na link poniżej. Pracę należy oddać do czwartku wychowawcom.

https://www.youtube.com/watch?v=2KtBX5JTPS0

 

Dziękujemy uczniom klasy VI za kreatywny i zabawny film, który można obejrzeć klikając na link poniżej:

https://youtu.be/GeB8J_kc1Us

Gratulujemy uczniom, że podjęli się roli nauczyciela i za piękne życzenia.

Życzymy nauczycielom i uczniom wielu sukcesów!