Europejski Dzień Języków Obcych :-)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się 26 września 2020 r. finał Turnieju Językowego o Tytuł Poligloty.

Celem turnieju językowego było mobilizowanie uczniów do uczenia się języków obcych, rozbudzanie pasji językami obcymi, aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach, zapewnienie wysokiej jakości kształcenia, wdrażanie do nabywania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej, kształcenie u uczniów kompetencji kluczowych, organizowanie procesów edukacyjnych w sposób sprzyjający uczeniu się.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie klas IV – VIII rozwiązywali test językowy na podstawie filmów w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i niemieckim.

W ostatnim finałowym etapie dwóch najlepszych uczniów z każdej klasy rozwiązywało różnorodne zadania, które obejmowały podstawowe zwroty z życia codziennego. Po rozwiązaniu zadań językowych wyłoniono jednego ucznia z całej szkoły, który zdobył tytuł Poligloty. Była to Martyna Kowalska, uczennica klasy VIII. Otrzymała ona puchar Poligloty. Na podium stanęły także: II miejsce – uczennica z klasy VII, Natalia Ptaszek i III miejsce – uczennica klasy V, Liliana Narewska.

Europejski Dzień Języków Obcych obchodziły również dzieci z klas 1-3 wykonując słownik językowy. 7 uczniów zostało wyróżnionych za piękne pomysłowe i kreatywne prace.