Gala o bł. Honoracie Koźmińskim

25 kwietnia 2017 r. Dagmara Świercz, Natalia Lewandowska i Maria Woszczyńska, uczennice klasy VI z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bł. O. Honoracie Koźmińskim „100 lat narodzin dla nieba Bożego Architekta Błogosławionego Honorata Koźmińskiego”, który odbył się pod patronatem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, Burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą Mariusza Dziuby oraz Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście.

Organizatorem Konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście. Celem konkursu była popularyzacja postaci bł. o. Honorata z racji 100-lecia jego śmierci oraz włączenie się w Ogólnopolskie obchody roku bł. O. Honorata. W budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyły się najpierw dwa pierwsze etapy konkursu. Następnie w bardzo miłej atmosferze dzieci, opiekunowie i organizatorzy przeszli do Sanktuarium bł. o. Honorata Koźmińskiego. Tutaj przy relikwiach Błogosławionego zostały wręczone nagrody, dyplomy oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Wielkie wrażenie na uczestnikach wywarła obecność Pana Senatora RP Stanisława Karczewskiego, który bardzo ciepło i pięknie przywitał wszystkich obecnych i wręczył I nagrodę. Pan Senator mówił do zgromadzonych, że postać o. Honorata jest nam bardzo bliska, a jego myśli spisane w kalendarzu honorackim są praktycznymi wskazówkami i zadaniami na każdy dzień. Na zakończenie podziękował wszystkim, podkreślając, że udział w konkursie jest wyrazem wielkiego zapału i zaangażowania młodych ludzi oraz miłości do Boga i Ojczyzny, której uczy Ojciec Honorat. Po części oficjalnej wszyscy przeszli do refektarza zakonnego na słodką agapę.